39_20240829_085840.jpg

Letní soustředění U10, U11, U12 a U13

U10 – U13 na letním soustředění

I druhá várka fotbalistů z Lokády je ze soustředění zpět v Praze, a tak se mohli jejich trenéři ohlédnout za jejich výkony v Českém Dubu.

Lukáš Drobňák, U10

Největší důraz jsme kladli na vedení balónu čili každá rozcvička byla s míčem cca 15/20 min. Pak jsme postupně řešili první dotek s míčem až jsme nakonec přešli ke konci týdne na malou kombinaci se zakončením. Střelba byla každý druhý trénink. Hrály se také přípravné hry nejčastěji ukazovačky. Byly také rychlostní cvičení na různé vzdálenosti, třeba žebřík. Téměř každý trénink se na závěr hrál fotbal. V areálu je velmi hezké prostředí, děti si užily wellness, bazén, autíčka, stolní tenis. Akce se vydařila U-10 tam mělo jádro, takže super soustředění.

Jirka Kaftan, U11

K týmu U11 jsem se jako trenér přidal těsně před soustředěním a musím uznat, že někteří chlapci mají na svůj věk výbornou práci s balónem. Cílem je, tyto schopnosti dále rozvíjet a navázat na výbornou předchozí práci trenéra Martina Arnošta, který u týmu nadále zůstává. Letní soustředění bylo primárně zaměřeno na individuální schopnosti jednotlivců, jejich disciplínu a stmelení kolektivu. Z hlediska realizačního týmu byl účel soustředění zcela naplněn a předčil všechna očekávání. Bude však nutné více pracovat se samostatností většiny hráčů a jejich odpovědností a přesunutím následků chování na jejich bedra. Toto pomůže s rozhodovacím procesem, bez nutnosti zbavování se odpovědnosti. Během soustředění v přípravných utkání si chlapci zkoušeli i vyšší formy hry, tedy systém 7+1 a 8+1, kdy i v této formaci měli nad soupeřem jasnou dominanci. Byl však vidět problém s chápáním prostoru a jeho využitím, včetně změny taktického chování např. v rotaci hráčů či jejich zastupování. Za realizační tým musím jednoznačně konstatovat, že jsme si soustředění užili, je radost se na kluky dívat, fotbal je baví a valná většina má tu touhu a potřebu se zlepšovat, což je ten největší dar. Zároveň apelujeme na rodiče, aby nepodceňovali fotbalové vybavení svých dětí, věnovali zvýšenou pozornost při péči o nohy a obecně kontrolovali, jak se kluci o sebe starají, co konzumují apod.

Adam Husák, U12 + U13

Ročníky U12 a U13 strávili soustředění dohromady, jakožto stráví i celou následující sezónu. Z toho důvodu jsme si s trenéry Kubou, Tobiášem a Tadeášem stanovili jako cíl soustředění dát dokupy kabinu, namíchanou z těchto dvou ročníků. Cílem po sportovní stránce bylo zlepšit nabídku spoluhráčů, pomocí odskočení do šířky hřiště a následné posunutí hry. Troufnu si říct, že cíl byl splněn, což se nám ukázalo v zápase proti Ruprechticím, kde se nám podařilo dominantně vyhrát a kluci využili možnosti vyzkoušet si dané dovednosti v zápase a udělali mně i ostatním trenérům radost. Naproti tomu druhá část týmu, odehrála dost nepovedený zápas proti našemu mladšímu ročníku a ukázali se tím slabší stránky na kterých je třeba pracovat. Přes to všechno jsme si soustředění užili, kluci ukázali že chtějí pracovat a zlepšovat se, a to je pro nás motivace do další sezóny.