38_20240813_094556.jpg

Letní soustředění U14, U15, U17 a U19

U14 – U19 na letním soustředění

V termínu 8.-11.8. absolvovaly kategorie U14 – U19 letní soustředění v Českém Dubu. Trenéři jednotlivých kategorii ho v dnešním textu krátce zhodnotili a na závěr přidal své dojmy i šéftrenér mládeže Jirka Dědič.

Dan Porš, U15.

Pro kategorii U15 bylo letní soustředění to pravé na začátek přípravy na novou sezónu.

Vedle kondice jsme pracovali na práci s balónem a souhře. Odehráli jsme jeden přátelský zápas proti Ruprechticím a jeden tréninkový zkrácený zápas proti U14. A po těžké dřině na hřišti jsme se dostatečně věnovali regeneraci. Soustředění splnilo, co mělo.

Honza Pavlík, U17.

V kategorii U17 dochází v nové sezóně ke spojení ročníků 2008 a 2009 a současně ke změně v realizačním týmu. Tým U17 nově povedu jako hlavní trenér. Vzniká tak početně silná kategorie s hráčským konkurenčním prostředím. Letního soustředění se účastnilo 24 kluků, což je vysoký počet na jednu kategorii a mě to umožnilo rychle se s většinou, nejen fotbalově, seznámit.

Nesehraný tým, po červencové prázdninové pauze, čekal hned v den příjezdu přátelský zápas proti FK Železný Brod (tým krajského přeboru). Zápas jsme prohráli 2:3, ale dokázali jsme se soupeřem držet krok, vstřelit krásné góly ze hry, a to vše při průběžném zapojení všech kluků do hry, což byl hlavní záměr.

Cíl soustředění stmelit partu, zvýšit kondičku a zlepšit herní projev, se určitě projeví v nadcházející sezóně, na kterou se těšíme …

Jirka Litoš, U19.

Po úspěšné sezoně, která byla zakončená postupem do vyšší soutěže čekal tým U19 volnější červenec, kdy v jeho první polovině čekalo hráče úplné volno od fotbalu. Ve druhé polovině července sice proběhlo několik tréninků, ale ostrý start do nové sezony začíná tradičně letním soustředěním, které i tentokrát proběhlo v Českém Dubu v Podještědské sportovním areálu.

Soustředění bývá vždy zaměřeno především na zlepšení fyzické kondice hráčského kádru a nebylo to výjimkou ani tentokrát. V rámci soustředění sehrálo mužstvo U19 také přátelské utkání se stejně starým týmem U19 Velké Hamry (tým krajské soutěže), ve kterém se nám povedlo zvítězit 3:1. Zbytek soustředění byl věnován nejen zmíněné fyzické kondici, ale jeho součástí byla i herní činnost a zábavná činnost ve formě nohejbalu. Někteří hráči ve večerních hodinách využili možnost regenerace v místní sauně.

Sice po návratu zpět na Lokádu, ale pořád ještě v rámci soustředění, sehrál náš tým ještě jedno přátelské utkání s týmem TJ Sokol Libiš (U19), kde se nám povedlo zvítězit dokonce 9:2. I přestože jsme měli v nohách celé soustředění, tak jsme soupeře přehráli i fyzicky, což bylo velmi příjemné zjištění. Jinak musím hráče za celé soustředění pochválit, protože vše proběhlo velmi disciplinovaně a ve velké pohodě. Doufám, že to takto bude pokračovat i v celé nastávající sezoně.

Jirka Dědič, U14 + šéftrenér mládeže.

FK Loko Praha (kategorie U14 – U19) se v neděli vrátily z fotbalového soustředění. Hráčům se moc odjíždět nechtělo, což pro nás trenéry byla pozitivní zpětná vazba. Průběh a program byl sice náročný, ale nikoli vyčerpávající. Hráči měli dostatek volna pro odpočinek. Krom dvou tréninků denně si hráči také zopakovali základy posilování v dobré vybavené posilovně pro funkční cvičení. Navštívili wellness pro regeneraci a vyslechli si přednášku na téma výživa a pitný režim.

Ve volném čase jsme všichni využívali venkovní bazén a kurty pro nohejbal. Největším volnočasový ohlas však měly šlapací motokáry.

Zkrátka areál v Českem Dubu splní veškerá očekávání a nabízí opravdu mnohé.

V mých očích šéftrenéra mládeže musím vyzdvihnout dvě klíčové vlastnosti. Tou první je chování hráčů. Žádný bordel, nic rozbitého, slušné vychovaní a jednání. Skvělá vizitka klubu.

Druhou klíčovou vlastností je charakter trenérů, kteří se svými ročníky pracují systematicky a v rámci nově vznikající klubové koncepce. Všem děkuji za jejich přístup a aktivitu a věřím, že nás čekají úspěšné roky.